Септември и Ботев Пловдив играят при резултат 2:1 в мач от 23-ия кръг

...

НА ЖИВО: Септември - Ботев Пловдив 2:1, Симеон Александров бележи

Септември и Ботев Пловдив играят при резултат 2 :1  в мач от 23-ия кръг на efbet Лига.

Двата тима започнаха внимателно срещата, като никой не успяваше да откри дълготраен надзор върху топката, само че като че ли Септември бе малко по-активният отбор на терена.

Септември извърши корнер, при който състезател в алено бе самичък и стреля с глава, само че Антоан Бароан почисти от голлинията, обаче при добавката Мартин Петков бе предвидлив и съумя да вкара топката с глава във вратата на Ботев - 1:0 за Септември.

В 25-а минута Ботев извърши добър ъглов удар, при който топката бе отклонена на първа греда от състезател в жълто-черно, само че Антоан Бароан не съумя да засече. Това бе добра опция за гостите. В 34-а минута Красиан Колев взаимодейства отлично с Антоан Бароан, а последният откри Дилан Мертенс в наказателното поле на съперника, при което нидерландецът овладя добре и стреля от дребен ъгъл, преодолявайки Димитър Шейтанов.

Втората част стартира относително умерено, като още веднъж отбраната и борбата в центъра на терена бе това, на което наблягаха двата тима. В 68-а минута Симеон Александров от Септември бе прелестно изведен в наказателното поле на съперника и нападателят не губи доста време, преди технично да трансферира Хидайет Ханкич и даде още веднъж задатък на своя тим.

Септември:  12 Димитър Шейтанов, 5 Асен Георгиев, 10 Димитър Костадинов, 4 Иван Арсов, 26 Константин Чешмеджиев, 20 Красимир Станоев, 3 Мартин Петков, 11 Мартин Ачков, 14 Мартин Стоянов, 18 Петър Чуич, 17 Симеон Александров

Треньор: Светослав Петров

Ботев Пловдив:  13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 5 Красиан Колев, 6 Дилан Мартенс, 11 Антоан Бароан, 15 Джеймс Етоо, 17 Николай Минков, 18 Самюел Супрайен, 24 Джаспър Ван Хертъм, 31 Уме Емануел

Треньор: Бруно Балтазар